1. Opis znacznika DIV (jaki to element, składnia w ramce, zastosowanie, opis treotyczny, atrybuty, tylko wymień, opisz tylko ALIGN).
  2. Element blokowy (DIV)jest elementem blokowymmoże zawierać wewnątrz siebie zwykły tekst, jak również inne elementy blokowe. Został on pomyślany do tworzenia obszerniejszych struktur.

    Z div'a powinno się korzystać kiedy potrzebujemy wyodrębnić poszczególne bloki w układzie dokumentu, na przykład lewa kolumna, menu nawigacyjne, stopka. Służy do utworzenia sekcji (bloku) w pliku HTML w celu ich sformatowania za pomocą arkusza stylów CSS.

    ALIGN="ustawienie"
    Poziome ustawienie (wyrównanie) z uwzględnieniem otoczenia (zdeprecjonowane):
     center -wyśrodkowanie
     justify -wyrównanie do obu marginesów jednocześnie
     left -wyrównanie do lewej
     right -wyrównanie do prawej

  3. Opis znacznika SPAN (jaki to element, składnia w ramce, zastosowanie, opis treotyczny).
  4. Elementy wyświetlanie w linii (SPAN)jest elementem liniowymnie mogą zawierać elementów blokowych, ale mogą inne elementy wyświetlane w linii oraz zwykły tekst.

    Znacznik ... pozwala na objęcie pewnego większego fragmentu dokumentu. Pojedynczym znacznikiem ... możemy objąć kilka różnych elementów, które są wyświetlane w linii (sam element SPAN tak właśnie jest wyświetlany), np. wytłuszczenie tekstu oraz kursywę. Element ten tak dobrze nadaje się do osadzania stylów, ponieważ sam w sobie nie ma określonego żadnego formatowania, które mogłoby kolidować zefektem, jaki chcemy uzyskać.

  5. Różnica między znacznikami DIV i SPAN.
  6. Span'emwyodrębniamy elementy liniowe(najczęściej fragmenty tekstu) a divemblokowe(blokowe elementy, większe fragmenty struktury składające się na układ strony)Dodatkowo DIV domyślnie jest wyświetlany w bloku. Natomiast SPAN w linii.

  7. Opisz oraz wymień elementy/tagi: 1)liniowe 2)blokowe 3)blokowo-liniowe.
  8. Elementy liniowenie spowodują przejścia do nowej linii, będą wyświetlać się obok siebie, w jednej linii. Domyślnie, elementom liniowym przeglądarka ustawia właściwość "display" na "inline".
    Elementy blokowez kolei będą zachowywać się jak pudełka, które ustawiasz jeden pod drugim, a więc nigdy nie wyświetlą się obok siebie. Domyślnie, elementom blokowym przeglądarka ustawia właściwość "display" na "block",
    Elementy liniowo-blokowez kolei będą zachowywać się jak liniowe, jeśli chodzi o położenie (a więc wyświetlać będą się obok siebie), natomiast różnią się od nich tym, że możesz nadać im różne wielkości. Ma to sens, np. <textarea> wyświetla się jako duży prostokąt i zdecydowanie "wychodzi" poza pojedynczą linijkę tekstu.Domyślnie, elementom liniowo blokowym przeglądarka ustawia właściwość "display" na "inline-block"